Gazetat Shqiptare

Gazeta Shqiptare

Miresevini tek faqja e Gazetave Shqiptare. Ne kete faqe ju do te mund te lexoni te gjitha gazetat me te mira Shqiptare online.
Lexoni Gazetat me te mira shqiptare online duke klikuar ne linqet e meposhtme:
Gazetat Jane renditur sipas Rendit Alfabetik.

Gazeta te tjera do te shtohen ne ne kete faqe ne ditet ne vijim.
Ne menyre qe ta gjeni kollaj kete faqe ne te ardhmen ju lutemi ruajeni ate ne  adresat e juaja te preferuara duke e bere bookmark ne shfletuesin tuaj te internetit si psh. (Internet explorer,firefox,Chrome,Opera etj).

 

Sportnet.al

Sportnet.alSportnet.al është një Portal Sportiv që përpiqet t’ju mbajë juve, lexuesi ynë i mrekullueshëm dhe besnik, në ballë të zhvillimeve të fundit nga sporti shqiptar dhe ai botëror. Informacionet që ju lexoni në këtë faqe janë shkruar nga njerëz që e duan sportin dhe jetojnë çdo ditë me pasionin për të.

Futbolli, ose Calcio siç është i njohur për italianët, Soccer për Amerikano-veriorët dhe australianët, Fodbold për skandinavët, Fussbal për gjermanët apo Futbol për Amerikano-Jugorët, është pjesë e rëndësishme dhe e pandarë e sportnet.al. Por ne, jemi numri 1 në Shqipëri për raportimin e shpejtë të lajmeve nga Basketbolli, Volejbolli, Motorët, Formula 1, Peshëngritja, Mundja, Tenisi, Boksi, Fitness etj.

Rrjeti i sportnet.al

sportnet.al ka themeluar një rrjet gazetarësh dhe kontribuesish në çdo kënd të Shqipërisë që do të furnizojnë tifozët me informacione dhe rezultate direkte, tendenca dhe taktika, transferta dhe pagesa, por edhe këshilla për palestër, dieta dhe çdo gjë tjetër që ne jemi në gjendje për të raportuar.

sportnet.al fton specialistë dhe lojtarë, përfaqësues klubesh dhe tifozëqë të shprehin opinionet e tyre në këtë faqe duke u premtuar atyre se do të gjejnë te ne një dritare që siguron të gjithë hapësirën e nevojshme për t’u shprehur lirisht.

sportnet.al merr parasysh dhe vlerëson çdo pikëpamje dhe u jep të gjitha palëve mundësinë për të dhënë një version të tyrin të ngjarjeve me synimin për të raportuar vetëm të vërtetën dhe shpënë sportin në Shqipëri gjithmonë një hap përpara.

Ata që shkruajnë dhe prodhojnë sportnet.al janë në thelb tifozë që e duan lojën!

Redaksia:
info@sportnet.al

Marketing:
info@sportnet.al

Adresa ne Web:
Sportnet.al

Gazeta Ballkan

Gazeta BallkanGazeta Ballkan eshte nje gazete e cila fillimisht eshte botuar me 2001 dhe sukseset e saj vazhdojne te rriten dita dites. Ne gazeten Ballkan do te informoheni me lajmet me te fundit nga vendi dhe bota, lajme nga politika,ekonomia, lajme me tema sociale, kulturore , kronika dhe opinione te ndryshme per tema nga me te larmishmet.

Ne gazeten Ballkan do te keni mundesine te lexoni reportazhe te ndryshme per personazhe te njohur te vendit tone,informacione kulturore nga muzika , arti, kinemaja si dhe letersia dhe librat. Sigurisht qe nuk mund te mungojne artikujt e ndryshem sportive dhe argetues si fjale kryqe e lojera te tjera.

Adresa e redaksise eshte Rruga e Durresit, Nr 61, Tirane , Shqiperi.Gazeta Ballkan eshte pjese e “Ferano Group” shpk.

Kete gazete e gjeni online ne linkun www.Ballkan.com

Gazeta Express

Gazeta ExpressGazeta Express eshte nje media e perditshme kosovare e cila i perket kompanise Mediaworks dhe eshte produkt kryesor i saj. Se bashku me ndihmen e kompanise Ipko dhe shume gazetareve te degjuar kosovare ne vitin 2004 eshte themeluar kompania e madhe mediatike MediaWorks .

Gazeta Express eshte nje gazete e besueshme ,teper profesionale me dizajn shume te vecante. E perditshmja Gazeta Express ka fituar shume cmime nderkombetare persa i perket fotografive mediatike.

Gazetat e huaja si psh New York Times, Times, The Economist etj jane media te cilat u kane besuar artikujve dhe informacioneve si dhe fotografive te Gazetes Express. Kjo gazete permban artikuj te shumellojshem, informacione te ndryshme nga Kosova dhe bota .

Adresa e gazetes eshte Dardania 1/1, 10000 Pristina, Kosovo.Posta elektronike eshte info@gazetaexpress.com.

Gazeten Express e gjeni online ne webfaqen : www.gazetaexpress.com

Gazeta Republika

Gazeta RepublikaGazeta Republika eshte nje e perditshme e pavarur e cila botohet diteve te sotme me nje tirazh te ulet. Kjo gazete eshte botuar per here te pare me 10 shkurt 1991, pra eshte nder gazetat e para te viteve te demokracise.
Ne gazeten Republika do te keni mundesine te lexoni dhe te informoheni per ngjarje politike, ekonomiko dhe sociale te vendit tone dhe nga bota. Pervec ketyre rubrikave ne Gazeten Republika do te gjeni lajme sportive, kulturore por vecanerisht spikat rubrika e shendetit. Ne kete gazete do te gjeni perdite artikuj dhe dieta te ndryshme te shendetshme per trupin e njeriut, cilat ushqime jane me te rekomanduarat per semundje te ndryshme etj.

Gazeten Republika e gjeni online ne linkun:
www.gazetarepublika.al

Sporti Shqiptar

Gazeta Sporti ShqiptarGazeta Sporti Shqiptar eshte gazeta e pare shqiptare sportive. Botimi i pare i Gazetes Sporti Shqiptar eshte bere me 28 Nentor 1935. Sporti Shqiptar eshte nje mjet mediatik qe i kushtohet teresisht sportit shqiptar dhe jo vetem. Gazeta Sporti Shqiptar eshte pjese e grupit Shekulli Media Grup me administrator Brixhilda Kokedhima. Artikujt kryesore te kesaj gazete jane sigurisht per sportin shqiptar, ndeshjet e javes te skuadrave shqiptare , rezultatet e ndeshjeve , te dhena per kupen e Shqiperise dhe sportistet shqiptare.

Ne kete gazete gjejme te rejat dhe informacionet me te fundit persa i perket ndeshjeve te skuadrave te vendit tone , ndeshjet brenda dhe jashte vendit , ndeshjet miqesore dhe informacione te ndryshme nga jeta e futbollisteve. Gjithashtu ne gazeten Sporti Shqiptar gjejme shkrime dhe botime te ndryshme per Kupen e Shqiperise , Kampionatin Boteror , Kupen e Evropes , Premierligen , Superligen , Bundesligen , La Ligen etj.

Kryeredaktor i gazetes Sporti Shqiptar eshte Bashkim Tufa, zevendes kryeredaktor per lajmet nga vendi Eduart Ilnica dhe kryeredaktor per lajmet nga bota Erion Abule. Emailet e kontaktit per gazeten Sporti Shqiptar jane : bashkimtufa@yahoo.com dhe briko@abissnet.al.
Gazeten Sporti Shqiptar e gjeni online ne adresen:

www.sportishqiptar.com.al

Gazeta Start

Gazeta StartGazeta Start eshte nje mjet mediatik I pavarur. Kjo gazete eshte themeluar me 2006 dhe eshte nje gazete e pavarur. Gazeta Start ofron informacione te paanshme per te gjithe lexuesit shqiptare te kudondodhur neper bote.
Ne gazeten Start do te gjeni informacione te ndryshme, lajme nga vendi dhe bota, kurjozitete te ndryshme ,informacione dhe te reja nga ekonomia,sporti,kultura dhe arti. Vijueshmeria e gazetes Start ka qene dhe vazhdon te jete korrekte dhe shume e mire pa ulje ngritje por me nje stabilitet qe eshte per t’u vleresuar dhe me nje popullaritet te kenaqshem.

Mund te kontaktoni me Gazeten Start me ane te adreses se emailit info@gazetastart.com si dhe me ane te numrit te telefonit 042 42 43 00.

Gazeten Start online e gjeni ne linkun:

www.gazetastart.com

Gazeta Shqip

Gazeta ShqipGazeta Shqip eshte nje gazete e cila i perket Top Media Grup. Ajo eshte nje e perditshme e pavarur drejtor i se ciles eshte Besnik Myftari dhe kryeredaktor Aleksander Cipa. Ne Gazeten Shqip ofrohen lajme te ndryshme nga politika,ekonomia,rajoni dhe bota.
Disa nga rubrikat qe do te gjeni ne gazeten shqip jane:

 • Politikë
 • Aktualitet
 • Ekonomi
 • Sociale
 • Kulturë
 • Rajon
 • Sport
 • BoteGjithashtu ne gazeten Shqip mund te gjeni artikuj interesante kulturore, sportive, informacione aktuale si dhe reportazhe ,opinione te ndryshme nga gazetare dhe analiste te mirenjohur te shtypit shqiptar.
  Ne gazeten Shqip nuk mungojne sigurisht edhe rubrikat e horoskopit dhe fjalekryqet. Kontakte te tjera te kesaj gazete jane edhe numrat e celulareve 0692035300; 0692050420 ; 0692050458.
  Gazeten Shqip online e gjeni me linkun:  www.Gazeta-Shqip.com 

Gazeta Koha Jone

Koha JoneGazeta Koha Jone eshte nje gazete e perditshme e pavarur shqiptare e botuar per here te pare me 11 maj 1991 nga Nikolle Lesi dhe Aleksander Frangaj fillimisht ne Lezhe dhe shume shpejt me pas ne Tirane. Gazeta Koha Jone ka qene gazeta e pare e shtypit pluralist shqiptar , gazeta me nje histori dhe emer te madh ne vendin tone.

Koha Jone ka patur nje popullaritet te madh ne vend duke qene se ka mbledhur prane vetes gazetaret me te mire dhe me te sukseshem te vendit gjate viteve te para te demokracise ne Shqiperi. Ka qene e vetmja gazete e cila nepermjet botimeve dhe shkrimeve te saj u shnderrua ne njefare opozite ne vend duke mbajtur nje qendrim kritik ndaj qeverise dhe presidentit Berisha.

Ka arritur kulmin e shitjeve pas vitit 1992 ku eshte numeruar tirazhi prej 73 mije kopjesh , rekord ky I shenuar ne vitin 1994. Pas sukseseve te Gazetes Koha Jone erdhi viti 1997 , vit i kobshem per te gjithe shqiptaret po ashtu edhe per Gazeten Koha Jone. Diten e pare te gjendjes se jashtezakonshme ne Shqiperi Gazeta Koha Jone u dogj dhe demet ishin te konsiderueshme. Kjo shenoi renien e fuqise dhe peshes se kesaj gazete dhe ndodhi ajo qe gazeta Koha Jone te kthehej ne nje gazete modeste dhe te thjeshte ne tregun e mediave ne vend.

Ne mars te vitit 2007 gazeten Koha Jone e blen me 100 % te aksioneve Aleksander Frangaj dhe qe nga ajo kohe gazeta eshte pjese e grupit te suksesshem TV Klan. Ju mund ta gjeni gazeten Koha Jone online ne adresen www.kohajone.com

www.kohajone.com

 

Gazeta Tema

Gazeta TemaGazeta Tema, nder gazetat me te medha, me te shitura dhe me te pelqyera ne Shqiperi eshte themeluar ne vitin 1999 ne Tirane. Gazeta Tema eshte nje e perditshme e pavarur e cila po perballet me hakmarrjen e qeverise per shkak te qendrimeve kritike.
Kryeredaktor i gazetes Tema eshte Mero Baze.

Kjo gazete permban artikuj te ndryshem ne lidhje me temat politike me te spikatura te kohes. Gazeta Tema ka patur nje shkeputje ne botimin e saj ne vitin 2007 por shume shpejt ajo ju rikthye publikut dhe shtypit te shkruar. Ne brendine e kesaj gazete do te gjeni artikuj te ndryshem nga vendi dhe bota, opinione te ndryshme politike dhe jo vetem, rubrika mode dhe sporti, fjalekryq dhe lojera.

Kete gazete e gjeni online ne adresen www.tema.al,http://www.gazetatema.net/web/ apo edhe te kontaktoni nese deshironi ne adresen info@tema.al
www.GazetaTema.net